»Če bodo zdravljenja zamaknjena, če bo zamaknjena postavitev diagnoz, posledica je napredovalna bolezen, večja smrtnost.«
»Seveda, to je logična posledica. Če imaš pred vrati bolnika, ki je trenutno v smrtni nevarnosti, si ti dolžan triažirati in poskrbeti najprej zanj in obravnave onkoloških bolnikov se bodo zamaknile, to pa seveda za zdravljenje ni dobro.«
»Čeprav se zdi, da spremembe organizacije zdravljenja na Onkološkem inštitutu zadevajo zgolj omenjeni zavod, pa smo iz medijev izvedeli, da bodo posledice teh sprememb v veliki meri nosili tudi družinski zdravniki in s tem primarna raven zdravstvenega sistema.«
»Zagotovo cepljenje priporočamo pri onkoloških bolnikih, ki niso na aktivnem onkološkem zdravljenju.«
»Onkološki bolniki so ob okužbi še posebej ranljivi, v večji meri potrebujejo intenzivno zdravljenje. Praviloma pride tudi do zamika ali prekinitve onkološkega zdravljenja.«
»Se sploh zavedate, kaj preživljamo med zdravljenjem in če preživimo, kaj po njem. Jaz se res bojim, da za vse nas onkološke bolnike ne bo prostora za zdravljenje.«
»Ko gre za varnost bolnikov in njihovo zdravljenje smo in bomo vedno neizprosni in neomajni.«
»Zdaj si pa predstavljajte nekega bolnika, ki je na sistemskem zdravljenju, ob katerem so neželeni učinki, starejši.«
»Trenutno je še vedno navodilo, da naj poteka zdravljenje onkoloških bolnikov nemoteno, vključno s presejalnimi programi za zgodnje odkrivanje raka. Kaj se bo dogajalo v prihodnje, ne vemo, trepetamo iz dneva v dan. Moramo pa se zavedati, da je nezdravljen rak 100-odstotno smrtna bolezen.«
»Sam te trditve ne razumem. Ko je bil bolnik naročen na Onkološki inštitut, je po opravljenem pregledu in laboratorijskih preiskavah odšel na terapijo. Onkološki bolniki so po pravilu izjemno potrpežljivi bolniki. Zlepa se ne razburijo, vedo, da jim res gre za zdravljenje, ki ga lahko tam dobijo. Neprecenljivo jim je. In če se zdaj začnejo oglašati, potem jim je res hudo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju